Над 60 състезатели ще участват в надпреварата "Тайм Aтак"

На писта "Дракон" в село Калояново край Пловдив този уикенд стартира шестия пореден сезон в атрактивната автомобилна надпревара "Тайм Aтак", която от тази година се провежда под егидата на Българска федерация по автомобилен спорт.

На днешната пресконференция стана ясно, че над 60 ентусиасти ще се включат в шоуто, разпределени в 7 различни класа. С огромно нетърпение се очакват състезателите в най-новата дисциплина - "Премиум".

В нея участниците се допускат само с автомобили от категорията на Порше, Ферари, Лотус и др. Именно Порше GT2 предизвиква най-големия интерес до този момент. Най-предпочитаният и масов клас сред пилотите е "S2", в който колите са с обем на двигателя до 2000 куб. см.

Според регламента, надпреварата във всеки клас ще се проведе в два етапа. Първият е с продължителност от 15 минути и в него карат всички. След това 5-та най-бързи състезатели се класират за финала, където направилият най-бърза обиколка в рамките на 5 минути ще бъде определен за победител.

В събота ще се проведе техническият преглед на автомобилите, пилотите ще дадат проба за алкохол, а после ще има брифинг. До края на деня всеки състезател в различните класове ще има възможност да участва в двете свободни тренировки, а точно на обяд ще бъде почетен Лъчезар Койчев - landikar, в чиято памет всяка година се провежда това състезание.

Програмата за неделния ден, 9 март, предвижда също възможност за записване на участници - от 7:30 до 9:30 часа, а официалното откриване е в 10:30 часа, след което веднага започват финалите. Награждаването на победителите ще започне в 14:40 часа. Всеки, който не се е записал за участие може да го направи и на място, като сумата е 50 лева. Не е задължително състезателят да има платен годишен лиценз "Б" към БФАС, защото такъв може да му бъде издаден еднократно за участие в надпреварата срещу 10 лева при записване на самата писта. Зрителите, които искат да влязат на пистата, ще трябва да платят по 5 лева.