Монреал спечели срещу Анахайм след дузпи

Андрей Марков вкара в шестия рунд на дузпите при победата на Монреал над лидера в Лигата Анахайм с 4:3 в среща от редовния сезон в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. За Монреал това бе шеста победа в последните осем мача. Брендън Галахър се отличи с гол и асистенция, а точни бяха още Макс Пасиорети с 30-ия си гол за сезона и капитанът Брайън Джонта. Тим Джакмън, Франсоа Бошемин и Даниел Уиник отбелязаха головете за Анахайм.

Тайлър Бозак отбеляза дузпа в първата третина, а след това и победното попадения 1:51 минута на продължението при успеха на Торонто като гост на Ню Йорк Рейнджърс с 3:2. За домакините дебют направи новото попълнение Мартин Сейнт Луис, 38-годишен, от Тампа Бей. Като част от сделката Райън Калахан ще премине в Тампа Бей. Назем Кадри добави едно попадения за Торонто. Райън МакДоналд и Доминик Муур се разписаха за Рейнджърс.

Клод Жиру и Якуб Ворачек вкараха по два гола, а Михаел Рафл и Стив Доуни добавиха по една за успеха на Филаделфия над Вашингтон с 6:4. Андрю МакДоналд направи асистенция в първия си мач след трансфера от Ню Йорк Алйендърс. Маркус Гранлунд вкара първия си гол в НХЛ при успеха на Калгари над Отава с 4:1. Пол Байрън, Джо Колборн и Майк Камалери също се разписаха за победителите. Кайл Турис бе точен за тима на Отава с 20-ия си гол за сезона.

Срещи от редовния сезон в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада:

НЙ Рейнджърс - Торонто - 2:3 след продължение
Филаделфия - Вашингтон - 6:4
Калгари - Отава - 4:1
Анахайм - Монреал - 3:4 след дузпи