Пиронкова приключи в Индиън Уелс

Първата ни ракета Цветана Пиронкова приключи още в първия кръг участието си на силния турнир в Индиън Уелс с награден фонд 5,9 млн. долара. Пловдивчанката загуби с 2:6, 1:6 от 19-годишната представителка на домакините Мадисън Кийс и за четвърта поред година отпадна от надпреварата още в тази ранна фаза.

Двубоят продължи едва 53 минути и Пиронкова така и не оказа сериозна съпротива на 38-ата в света американка.
Мадисън Кийс спечели първите два гейма, Пиронкова задържа подаването си, но американката стигна до успеха в следващите три гейма и само 28 минути след началото на мача водеше със сет аванс.

Във втория сценарият беше леко променен. Кийс взе първите три гейма, Пиронкова направи пробив, но след това загуби подаването си, което предреши изхода на битката. Турнирът в Индиън Уелс не е от щастливите за първата ни ракета. Тя не е преодолявала втори кръг при нито едно от деветте си участия, а последните четири години не успява да прескочи и първия.

Следващото й участие е в Маями, където на 18 март започва турнира Sony Open Tennis.