Головата машина на Ливърпул носи победа и на Англия (видео)

Голмайсторът на Ливърпул Даниел Стъридж донесе минимална победа с 1:0 на Англия срещу Дания в приятелска среща, играна на "Уембли" в английската столица Лондон. Лидерът в класирането по най-много отбелязани голове в Премиър лийг засече с глава центриране на Адам Лалана в 82-ата минута и по този начин донесе първи успех на отбора на Рой Ходжсън след две поредни домакински загуби. Двубоят между "трите лъва" и скандинавския тим бе доста оспорван, като и двата тима пропуснаха добри възможности за гол. В крайна сметка до победното попадение стигнаха англичаните, благодарение на отличния завършващ удар на Стъридж, отбелязал в решителен момент.

Преди това самият Стъридж, на два пъти Дани Уелбек и крилото на Ливърпул Рахим Стърлинг пропуснаха изключително чисти положения пред вратата на Каспер Шмайхел. Резервата Уелбек на два пъти не успя да преодолее Шмайхел, останал очи в очи с него. Рахим Стърлинг пък не съумя да вкара почти на празна врата преди почивката, пращайки топката в гредата, а преди гола си Стърлинг на два пъти бе отчайван от намесите на стража.

Датчаните също имат за какво да съжаляват, след като Джо Харт на два пъти се оказваше последна преграда пред своята мрежа, след като нападатели на гостите излизаха сами срещу него. Опасен удар на дебютанта Дани Олсен от фаул в последните минути пък можеше да донесе равенство за гостите, но топката мина на сантиметри от гредата.

АНГЛИЯ - ДАНИЯ 1:0
1:0 - Стъридж (82)