Два гола и две греди в двубоя на Австрия с Уругвай (видео)

Австрия и Уругвай не се победиха в контролна среща, играна в Клагенфурт. Марк Янко изведе домакините напред в 14-ата минута, но в 66-ата резервата Алваро Перейра спаси "урусите" от поражение.

В 14-ата минута халфът на Вердер (Бремен) Златко Юнузович подаде с пета на намиращия се в наказателното поле на гостите Янко и опитният нападател със силен и прецизен удар изпрати топката в мрежата зад Фернандо Муслера.

В 18-ата минута младият защитник на Байерн (Мюнхен) Дейвид Алаба отправи великолепен изстрел от фаул, Муслера успя да играе с топката и тя се отби от напречната греда, а при добавката Марко Арнаутович стреля в аут и пропусна чудесна възможност за 2:0 за Австрия. В 23-ата минута пък звездата на Ливърпул Луис Суарес "залепи" топката за напречната греда на авдстрийската врата с блестящ шут от фаул, при това от сериозно разстояние.

В 31-ата минута Юнузович падна в наказателното поле на южноамериканците след съприкосновение със защитника на Атлетико Мадрид Диего Годин, но реферът прецени, че няма основания да отсъжда дузпа. В последната минута на първата част Алаба опита да прехвърли Муслера, но стражът изби в корнер.

В средата на втората част Уругвай все пак успя да стигне до изравняване в резултата. В 66-ата минута току-що появилият се на терена Алваро Перейра от голлинията довкара топката във вратата на Австрия след разбъркване след изпълнение на ъглов удар и двукратните световни шампиони се разминаха с поражението.