"Ракетите" приземиха Маями

Само ден след рекордните 61 точки на ЛеБрон Джеймс, шампионите от Маями Хийт бяха свалени на земята при гостуването си на Хюстън Рокетс. "Ракетите" надиграха "горещите" със 106:103, а Джеймс бе удържан до "скромните" 22 точки при 15-та загуба на своя тим през сезона до момента. Хийт имат и 43 победи, докато балансът на Хюстън е 41-19.

Дуайт Хауърд и Джеймс Хардън бяха в основата на успеха на домакините, реализирайки съответно 22 и 21 точки. Хауърд овладя и 16 отскочили топки при успеваемост 8/13 от игра и 6/8 от наказателната линия.

Освен двете звезди на тима, останалите от стартовата петица на Кевин Макхейл също завършиха с двуцифрени показатели - Чандлър Парсънс вкара 10 точки, а Патрик Бевърли и Терънс Джоунс реализираха по 19.

Най-резултатни за Маями бяха Дуейн Уейд и Майкъл Бийзли с по 24 точки всеки. ЛеБрон Джеймс добави 22 точки и 6 асистенции, а Рей Алън се отчете с 13 точки. Именно Джеймс имаше шанс да прати мача в продължение, но пропусна стрелбата си със сирената от зоната за три точки.

"Раздадох се максимално през първото полувреме, но през второто нещата не се получиха. Излязох от ритъм", заяви ЛеБрон след мача.

Маями не излезе напред в резултата нито веднъж в мача, а най-доброто, което "горещите" съумяха да направят бе да изравнят на два пъти в последната четвърт.