Ботев (Луковит) даде гейм на Славия

Волейболистите на Ботев (Луковит) победиха като домакини Славия с 3:1 (25:18, 20:25, 25:22, 25:22) в мач от предпоследния 21-ви кръг на Суперлигата, игран в зала "Христо Ботев".

Така волейболистите на Ботев записаха 6-та победа в първенството, като това обаче не променя позицията им и те заемат 10-то място във временното класиране с 15 загуби и 17 точки. Тимът на Славия пък е на 11-та позиция с 3 победи, 18 загуби и 12 точки.

Двубоят бе изцяло мач за престиж между два съперника стоящи един до друг в дъното на таблицата. Все пак подкрепяни от близо над 350 привърженици тимът от Луковит не пропусна да се възползва от домакинството и да изкове крайната победа, с това да запише нови три точки в актива си. "Белите" се опитваха да се противопоставят с всички сили през цялото време, но в крайна сметка успяха да спечелят само втората част. След равенството 1:1 гейма, домакините устояха на атаките на гостите, като не се прегънаха повече и спечелиха следващите две части, а с това постигнаха и крайната победа.

Най-полезен за Ботев стана Спас Байрев с 21 точки (1 блок и 50% ефективност в атака), а Пламен Драгиев (2 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака, 75% позитивно и 40% перфектно посрещане) и Мирослав Братанов (2 блока, 2 аса, 45% ефективност в атака, 67% позитивно и 11% перфектно посрещане) добавиха по 17 точки за победата. За тима Славия играещият старши-треньор Иван Димитров реализира 22 точки.

БОТЕВ (ЛУКОВИТ) - СЛАВИЯ 3:1 (25:18, 20:25, 25:22, 25:22)
БОТЕВ: Любомир Величков 3, Спас Байрев 21, Пламен Драгиев 17, Мирослав Братанов 17, Петър Бъчваров 1, Данаил Попов 6 - Денислав Георгиев-либеро (Пламен Тодоров 5, Христо Петков)
Старши-треньор: Петьо Драгиев
СЛАВИЯ: Владислав Стоянов 4, Кирил Калчев 13, Иван Димитров 22, Милан Миланов 5, Борис Стоилов 4, Ивайло Енев 11 - Христо Колев-либеро (Георги Стоянов, Тома Станков)
Старши-треньор: Иван Димитров.