Левски Боол с лесно 3:0 над Арда (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите на Левски Боол не допуснаха изненада при домакинството си на Арда (Кърджали) в предпоследния 21-ви кръг на Суперлигата и записаха победа с 3:0 (25:22, 25:18, 25:13).

Успехът затвърти "сините" 3-ата позиция във временното класиране само на точка от намиращия се на 2-ро място КВК Габрово. Ситуацията за кърджалийци, обаче, става доста любопитна, тъй като те ще продължат борбата за място на плейофите в последния кръг от 9-та позиция. Предимство за тях е, че съперникът им в зала "Арпезос" в Кърджали - Монтана ще завърши твърдо на 4-та позиция и предстоящото гостуване ще бъде само въпрос на чест за тима на Северин Димитров. Прекият им конкурент за челната осмица Нефтохимик 2010 (Бургас) пък ще има тежко гостуване срещу непобедения Марек Юнион Ивкони.

Левски започна срещата по-концентрирано и крайният резултат в първия гейм заблуждава за съотношението на силите и наличието на интрига. "Сините" бяха напред при 21:14 и едва в този момент Арда записа добра серия от четири поредни точки, за да намали изоставането си. Далеч по-добре започнаха гостите във втората част, когато поведоха с 4:1 и 6:3. Левски, обаче, изравниха при 7:7 и след това серия на Смилен Мляков от сервис ги изпрати напред в резултата при 11:8, което на практика и пречупи Арда и до края на срещата Невен Нешев и компания просто присъстваха на полето.

Симеон Александров (2 блока, 1 ас, 63% ефективност в атака, 81% позитивно и 52% перфектно посрещане) и Смилен Мляков (3 блока, 2 аса и 47% ефективност в атака) завършиха съответно с 15 и 13 точки за победата на Левски. За тима на Арда Кристиан Пенчев се отчете със скромните 9 точки.

ЛЕВСКИ БООЛ - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25:22, 25:18, 25:13)
ЛЕВСКИ: Инослав Кърнич 2, Смилен Мляков 13, Симеон Александров 15, Александър Симеонов 10, Христо Цветанов 10, Иван Латунов 4 - Ивайло Лалов-либеро (Денис Чавдаров, Златко Кьосев 1)
Старши-треньор: Джузепе Лорицио
АРДА: Делчо Раев 2, Невен Нешев 6, Кристиан Пенчев 9, Николай Колев 3, Георги Димитров 4, Младен Кавалджиев 4 - С.-либеро (Димитър Калчев 5, Борислав Наков, Райчо Раев, Димо Тодоров)
Старши-треньор: Иван Халачев.