Иван Колев и Политехника завършиха с победа редовния сезон, излизат срещу СКРА в плейофите

Българският волейболист Иван Колев и неговият отбор АЗС Политехника (Варшава) завършиха с победа редовния сезон в полската Плюс лига. Воденият от треньора Якуб Беднарук тим надигра у дома последния в класирането ББТС (Биелско-Бяла) с 3:1 (16:25, 25:21, 25:20, 25:20) в мач от отложения 13-ти кръг, който се явява последен от редовния сезон, игран снощи пред около 1000 зрители в зала "Арена Урсинов".

26-годишният български посрещач започна като титуляр, но отново бе сменен в средата на втория гейм от Павел Качоровски. Колев завърши със скромните 3 точки (30% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане). Най-полезен за Политехника пък за пореден път стана Павел Адамайтис, който влезе в игра още в първия гейм, с 21 точки (1 блок и 50% ефективност в атака) за успеха. За гостите от Биелско-Бяла Хосе Луис Гонсалес реализира 17 точки.

По този начин Колев и съотборниците му завършиха на 7-мо място в крайното класиране с 28 точки след 9 победи и 13 загуби. Така в 1/4-финалните плейофи Политехника ще срещне гранда СКРА Белхатов, който е втори. Плейофната серия започва в края на тази седмица, като точните дати и начални часове на срещите все още не са ясни.

ПОЛИТЕХНИКА (ВАРШАВА) - ББТС (БИЕЛСКО-БЯЛА) 3:1 (16:25, 25:21, 25:20, 25:20)
ПОЛИТЕХНИКА: Мачей Павлински 8, Марчин Новак 14, Юрай Затко 2, ИВАН КОЛЕВ 3, Давид Гуня 8, Адриан Гонтариу 2 - Михал Потера-либеро (Павел Адамайтис 21, Мачей Олендерек, Пжемислав Смолински, Павел Качоровски 9)
Старши-треньор: Якуб Беднарук
ББТС: Мачей Фиялек 2, Мартин Вълк 3, Михал Блонски 15, Томаш Калембка 7, Хосе Луис Гонсалес 17, Бартош Буняк 10 - Пжемислав Чаудерна-либеро (Камил Квасовски 2, Бартош Буцко 6, Максим Акименка 1)
Старши-треньор: Виктор Кребок.