ПСЖ спечели дербито с Марсилия и направи голяма крачка към титлата (видео)

Пари Сен Жермен победи с 2:0 Олимпик Марсилия в дербито от 27-ия кръг на френското първенство по футбол,  благодарение на което увеличи аванса си пред Монако на върха в класирането на осем точки. В събота следобед тимът от княжеството загуби с 0:2 като гост срещу Сент Етиен. Така парижани вървят уверено към нова титла на Франция.

Домакините от столицата не успяха да вкарат гол през първото полувреме, но пет минути след началото на втората част Златан Ибрахимович изведе по прекрасен начин Максуел в наказателното поле и той от близо направи 1:0. Крайният резултат пък оформи уругваецът Единсон Кавани, който се разписа в 79-та минута с глава след цудесно центриране от въздуха на Грегори ван дер Вийл.

Олимпик Марсилия е на пето място в класирането и изостава на шест точки от зона Шампионска лига и третото място, където е отборът на Лил.