Супер гол донесе успеха на Лацио над Фиорентина (видео)

Лацио записа ценен успех с 1:0 в гостуването си на Фиорентина от 26-ия кръг на Серия "А". "Орлите" се съвзеха от кошмарното отпадане от Лудогорец в Лига Европа и стигнаха до трите точки на "Артемио Франки" с прекрасен гол на Лорик Кана. Албанецът бе точен още в 5-ата минута възползвайки се от лошо изчистена топка и със задна ножица простреля Нето.

След това Фиорентина се хвърли в атака, но играчите във виолетоно се изредиха да пропускат положение след положение като Хуан Куадрадо, Алберто Акуилани, Матиас Хернандес и Гонсало Родригес бяха сред авторите на пропуските пред вратата на съперника. В същото време Лацио можеше да вкара и втори гол като Абдулай Конко нацели греда в 43-ата минута.

И през втората част домакините повече атакуваха, докато гостите разчитаха на контраатаки, като и двата тима пропуснаха добри възможности, но до нови голове така и не се стигна.

В крайна сметка Лацио прибави три точки в актива си и вече има 38, като се намира на 8-ото място в класирането и все още има шанс да се бори за класиране в топ 5. Фиорентина пък пропусна да се доближи до третото място след грешката на Наполи по-рано днес и остава на 4-ата позиция с 45 точки.