Лудогорец си върна първото място

Отборът на Лудогорец си върна водачеството в родната „А" група. Селекцията на Стойчо Стоев записа очакван успех над Пирин (ГД) с 5:0, след който „орлите" изместиха от върха големите си конкуренти от Литекс. Разградчани трябваше да чакат чак до 57-ата минута, когато поведоха в резултата след гол на Ернандес. Христо Златински успокои всички на „Лудогорец-Арена" с втори гол в 64-ата, а класиката бе оформена от представилия се много силно днес Жуниор Кишада. До края грешките в отбраната на гостите бяха повече от комични, а от тях се възползваха Платини и Ернандес, които оформиха и крайното 5:0

Няколко дни след епичния мач с Лацио, шампионите от Лудогорец трябваше бързо да се настроят към играта в родното ни футболно първенство. Съперник на „орлите" бе последният Пирин (ГД), който в последния кръг успя да изненада Черно Море, побеждавайки „моряците" с минималното 1:0. Неприятната новина за неврокопчани бе, че до този момент селекцията на Йордан Боздански не бе постигала успех като гост.

Трите точки днес пък бяха от съществено значение за лудогорци, като чрез тях Стойчо Стоев и компания щяха да си върнат водачеството в „А" група. Днес шанс за изява получаваха голяма част от резервите на разградския състав.

Шампионите очаквано поеха инициативата още с първите минути на двубоя. „Орлите" се настаниха трайно в половината на неврокопчани, като пред вратата на Абдиков започваше да става „горещо". В 19-ата минута, Жуниор Кишада майсторски отигра една чудесна ситуация, но бранителят Крушовски успя самопожертвователно да избие от голлинията.

Малко след това, въпросният бразилец увлече със себе си половината отбрана на Пирин, след което бутна към непокрития Абало. От границата на наказателното поле, испанецът стреля в горната греда и пропиля уникална възможност за повеждане в резултата. Добрите комбинации между тези двама играчи продължиха. Този път възможността бе за Кишада, който вече виждаше как бележи, но в последния момент Мурад Ибраим подложи крак и прати кълбото в ъглов удар.

До края на полувремето, шампионите удариха и още една греда, след като Витиня отправи мощна тупалка, която разтресе сглобката на вратата пазена от Абдиков.

Късметът изостави неврокопчани в 57-ата минута, когато Лудогорец най-накрая успя да поведе в резултата. Отбраната на Пирин не се справи много добре при един ъглов удар, след което топката попадна в Мишо Александров. Националът пробва шут от границата на наказателното поле, но топката се спря в купа от хора. При създалото се меле, най-съобразителен бе Ернандес, който с шут от близко разстояние направи безпомощен Абдиков за 1:0.

Всичко вече бе решено след само още седем минути, когато Христо Златински покачи до 2:0. Кишада организира отлична атака, намирайки включващия се от крилото Витиня. Бранителят пусна успореден пас към непокрития Златински, който на празна врата отбеляза с лекота.

Секунди по-късно, Жуниор Кишада бе близо до това да оформи класиката , но сам срещу вратаря Абдиков прати топката в аут. Това все пак се случи в 74-ата минута, когато Дани Абало го дари с чудесна асистенция, след което бразилският нападател отбеляза четвъртия си гол от началото на сезона.

До края на срещата остана време и за резервата Мишел Платини. В 79-ата минута, Шоко проби по крилото и центрира идеално на главата на бившия таран на ЦСКА, който майсторски разстреля Абдиков за 4:0.

В последната минута на тази среща, бранителите на Пирин направиха добър подарък на Себастиан Ернандес, който се възползва от неаразбирателство между Абдиков и негов съотборник и с лекото отбеляза за крайното 5:0.