Уморен Тотнъм спечели срещу Кардиф

Въпреки умората от драматичния сблъсък с Днипро в Лига Европа, отборът на Тотнъм успя да преодолее съпротивата на борещия се за мястото си в английския елит тим на Кардиф и спечели трите точки пред собствена публика на "Уайт Харт Лейн" след успех с 1:0. Единственото попадение в двубоя реализира испанският голмайстор Роберто Солдадо, който се разписа след пас на колегата си в атака Емануел Адебайор и добро свое отиграване в наказателното поле в 28-ата минута на срещата. Направилият редица мачове без гол и няколко фрапантни пропуска в последно време Солдадо изрази по интересен начин радостта си от гола във вратата на уелския тим. След като прати топката в мрежата, испанският национал се хвана за главата сякаш е пропуснал удобното положение.

До края на мача Кардиф, който игра добре при визитата си в Лондон, изпусна няколко положения да възстанови равенството. Първо бившият играч на "шпорите" и настоящ защитник на "сините птици" Стивън Колкър тресна горната греда зад Юго Лорис. Деклън Джон пък не успя да преодолее вратаря на домакините останал сам срещу него след добър извеждащ пас на Ким Бо-Кюнг. След почивката и двата отбора имаха възможности да отбележат, но до нов гол така и не се стигна и Тотнъм прибра пълния актив от три точки.

Победата доближава "шпорите" само на четири точки от зона "Шампионска лига", след като тимът на мениджъра Тим Шърууд събра актив от 53 т. Намиращият се на четвъртото място отбор на Манчестър Сити, който е с 57 обаче има да изиграе два мача в повече от лондончани до края на сезона. Кардиф пък усложни положението си в борбата за оставане в елита, след като със загубата остава на предпоследното 19-о място с 22 точки.