Бронз със стойността на злато за Рилски спортист (видео+галерия)

Рилски спортист триумфира с бронзовите медали в турнира за Купата на България, след като в малкия финал се справи с 96:90 тима на Балкан (Ботевград) с . Възпитаниците на Росен Барчовски отново показаха добър и балансиран отборен баскетбол и заслужено стигнаха до победата и съответно третото място. Бронзът е с цената на злато за момчетата на Росен Барчовски, които изиграха четири мача в рамките на четири дни.

Иван Лилов поведе Балкан в началните минути на мача и ботевградчани дръпнаха със 7:10, преди Рилецо да настигне съперника след отлични комбинации между триото Барнет - Тейлър - Калхун. Тейлър и Калхун се разиграха и обърнаха резултата след серия от 12-4 за 19:14. Силните минути за Рилски продължиха и след една част те водеха с 29:22.

"Зелените" отново започнаха частта добре и след тройка на Александър Груев се доближиха само на точка от самоковския тим - 31:30. Рилецо все пак не допусна обрат и въпреки опитите на съперника остана начело в резултата до почивката, като междувременно си върна комфортната преднина, която бе 55:48 след едно полувреме.

Второто полувреме стартира с отлична защита и силна серия на Балкан - 16-2 за 57:64 след малко повече от пет изиграни минути. Рилски също отговори с добра защитна игра, допускайки само 2 точки до края на частта, който дойде при 69:66 след тройка със сирената на Върнън Тейлър.

Рилецо запази лидерската позиция и дори увеличи преднината си до 9 точки - 86:77 след като Равънел реализира на два пъти от наказателната линия. Павел Маринов обаче запази надеждите на Балкан със седем поредни точки за 86:84 и важен чадър срещу Шон Барнет две минути преди сирената. Бозов изведе Рилецо напред с 91:86 по-малко от минута преди сирената, в последствие той и съотборниците му не позволиха обрат - 96:90.

Върнън Тейлър бе най-резултатен с 24 точки, Шон Барнет добави 19, а Остън Калхун реализира 17. Капитанът Йордан Бозов отново бе на висота със 17 точки, докато Евън Равънел записа "трипъл-дабъл" - 13 точки, 10 борби и 10 асистенции.

Иван Лилов наниза 27 точки за Балкан, а Ноа Далман остана със 17.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - БАЛКАН 96:90 (29:22, 26:26, 14:18, 27:24)