Ливърпул вече е втори след "класика" срещу Саутхамптън, Суарес над всички (видео)

Тимът на Ливърпул се изкачи до второто място в класирането на английската Висша лига, след като надигра с класическото 3:0 Саутхамптън при гостуването си на "Сейнт Мерис". Над всички на терена бе играещият своя юбилеен мач №100 с екипа на мърсисайдци Луис Суарес, който вкара гол, асистира за втори и спечели дузпа, от която Стивън Джерард оформи крайното 3:0 в полза на гостите. Успехът е четвърти пореден за Ливърпул в английската Висша лига и изкачи отбора на Брендън Роджърс на второто място, на четири точки зад лидера Челси.

Суарес откри резултата с 62-ия си гол в своя мач №100 с екипа на Ливърпул. Уругвайският голмайстор даде аванс на мърсисайдци в 16-ата минута на срещата, след като щастлив рикошет го изведе сам срещу Артур Боруц в наказателното поле на "светците". 26-годишният нападател демонстрира, че е убийствен голмайстор и с едно докосване остави полския вратар безпомощен за 0:1.

До края на полувремето домакините натиснаха сериозно своя съперник и пропусна да изравни, а защо не и да осъществи пълен обрат в мача. Адам Лалана тресна гредата зад Симон Миньоле след пас на Рики Ламбърт, а малко по-късно белгийският вратар на гостите с мъка спаси удар на Джей Родригес от непосредствена близост, след като отново Ламбърт предвидливо пропусна топката между краката си.

С началото на втората част обаче гостите заиграха значително по-добре и още в 60-ата минута удвоиха своя аванс. Влезлият само три минути по-рано Рахим Стърлинг отбеляза с едно от първите си докосвания. Отново в попадението бе замесен направилият страхотен юбилеен мач Суарес, който асистира отлично към младия англичанин, за да вкара той за 0:2. До края на мача гостите можеха да реализират и трети гол във вратата на Боруц, но Суарес стреля покрай гредата, а Стъридж не прати топката встрани от вратата от непосредствена близост.

В крайна сметка Суарес оформи хеттрика си от създадени положения, след като в 94-ата минута спечели дузпа за своя тим, от която Стивън Джерард оформи крайното 0:3 и донесе четвъртата поредна победа на мърсисайдци, която изкачи Ливърпул на второто място в класирането с 59 точки, колкото има и Арсенал и на четири зад лидера Челси.