Интер открадна точка от Рома на "Олимпико"

Рома и Интер завършиха 0:0 в първото голямо дерби на 26-ия кръг на Серия А. Така "вълците", които вървят втори във временното класиране, не успяха да намалят аванса на лидера Ювентус, който утре гостува на Милан и при успех ще се откъсне с 11 точки на върха. Гостите от Милано бяха много активни на "Олимпико", създадоха много положения и могат да съжаляват, че си тръгнаха само с 1 точка от столицата.

Двубоят започна при страхотна атмосфера на "Олимпико". Първата интересна ситуация беше още в третата минута, когато Рома получи право да изпълни пряк свобосет удар. Зад топката застана Адем Ляич. Той намери вратата, но стражът Самир Хамданович боксира и елиминира опасността.

В 6-ата минута отново Хамданович с майсторска изява спаси своя тим, след като Жервиньо от близка дистанция успя да отправи удар.

След тези две опасности, отборът на Интер заигра по-концентрирано и започна да да притеснява състава на домакините. В 15-ата минута Мауро Икарди не успя да отиграе добре една топка в наказателното поле, а пет минути по-късно и партньорът му в атака Родриго Паласио се отличи с пропуск след удар с глава. До края на първото полувреме гостите от Интер създадоха още няколко добри положения пред вратата на Рома, но така и не успяха да я поразят.

Изненадващо втората част започна със силен натиск на гостите, които явно усетиха, че могат да измъкнат нещо на "Олимпико". Рома успя да се съвземе и да изравни играта. С основен принос за преобразяването на "вълците" беше влезлият на мястото на Адем Ляич Миралем Панич, който напълно промени физиономията на срещата. Малко след появата му Жервиньо пропусна да открие резултата, след като беше намерен в наказателното поле от Торосидис.

Само пет минути по-късно Жервиньо отново отправи опасен удар, но топката попадна право в тялото на Хамданович. Стражът на Интер имаше поредната си блестяща изява в 74-ата минута, когато и Миралем Пянич се озова на опасна стрелкова позиция. В 77-ата минута и Наинголан пробва мерника си отдалеч, но изстрелът му беше неточен.
В последните десетина минути Интер се хвърли в атака в опит да изтръгне трите точки. Играчите на Рома бяха натикани в собствената си половина и трудно изнасяха топката, но така и не успя да създаде чиста голова ситуация и да отбележи.

В крайна сметка двата тима си поделиха по една точка, което изглежда справедливо на фона на равностойния мач.