Безпощаден Нюкасъл наказа грешките на Хъл

Отборът на Нюкасъл записа изразителна победа с 4:1 в госутването си на Хъл Сити от 28-ия кръг в Премиър лийг. Гостите показаха страхотна успеваемост в предни позиции и се възползваха от грешките на своя съперник по най-добрия възможен начин. Иначе резултатът може би не отразява точно съотношението на силите на терена, тъй като домакините показаха доста активна игра и имаха достатъчно положения, но и шансът не бе с тях днес.

"Тигрите" имаха страхотен шанс за откриване на резултата в 9-ата минута, но на два пъти Тим Крул направи страхотни спасявания, за да опази вратата си. Още в ответната атака пък Нюкасъл нанесе първия си удар. Йоан Гуфран центрира от дясно и Муса Сисоко от движение заби топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата за 0:1. Домакините можеха да се върнат в мача в 37-ата минута, но удар от фаул на Никица Йелавич се отби от напречната греда. Вместо това в 42-ата минута Мейнор Фигероа направи фатална грешка като върна неразчетено една топка и изведе Лоик Реми сам срещу вратаря, а за французина бе детска игра да удвои преднината на своя тим - 0:2.

В началото на втората част Хъл успя да върне един гол и интригата в мача. В 47-ата минута Ахмед Елмохамади центрира от фаул, Крул излезе неразчетено и Къртис Дейвис с глава намали на 1:2. Нова грешка на домакините при изнасянето на топката в 55-ата минута обаче позволи на "свраките" да организират прекрасна контраатака като Гуфран стреля силно, вратаря не се намеси много добре и от близо Сисоко вкара втория си гол в мача за 1:3. След това домакините имаха още няколко възможности за гол, но не се възползваха, а вместо това в добавеното време Върнан Анита от близо засече една топка във вратата за крайното 1:4.

Така Нюкасъл остава на 8-ата позиция с 43 точки, докато Хъл Сити е 11-ти с 30 точки в актива си.