Спартак (Варна) стартира с победа като гост

Спартак (Варна) победи като гост Калиакра с 2:0 на градския стадион в Каварна в първия пролетен кръг от първенството на "Б" група. Отборът на "соколите" надигра тима от Каварна по всички показатели и заслужено отпътува с пълен точков актив.

Първото голово положение създаде отбора на Спартак още в първата минута. Николай Ботев проби по десния фланг, Деян Христов посрещна центрирането му, но извади топката в аут. От идентична позиция в 16-ата минута отново Ботев вдигна топката на задната греда, Борислав Борисов я посрещна и вкара зад вратаря на Калиакра - 0:1.

Отборът на домакините за кратко възстанови равновесието на терена, но не успя да вкара изравнителен гол. Янислав Иванов остана два пъти сам срещу стража на варненци, но стреля извън рамките на вратата му, след него и Георги Станчев стреля неточно. Преди почивката Дарин Андонов улучи напречната греда на Денчев, след като засече центриране от корнер. Пет минути по-късно и Петър Патев от Спартак простреля гредата след удар с глава.

През второто полувреме Спартак отново взе инициативата. След грешка в защитата на каварненци в 56-ата минута Деян Христов се пребори за топката, отне я от защитник на Калиакра, след това преодоля и вратаря Димитър Илиев и удвои резултата - 0:2.