Академик (Свищов) се самоуби с автогол

Последният в класирането Академик (Свищов) загуби с 0:1 от гостуващия му Добруджа в среща от 14-ия кръг на първенството на "Б" група. Поражението дойде след нелеп автогол. Реализира го капитанът на "студентите" Даниел Граматиков в средата на второто полувреме. В 63-ата минута гостите проведоха атака отдясно, която продължи с прострелно подаване и в стремежа си да избие топката бранителят я насочи в мрежата зад гърба на Николай Младенов.

Началото на двубоя предвещаваше интересен сблъсък. На няколко пъти топката бе в опасна близо до вратите. Най-добра възможност имаше Кристиян Тафраджийски, който стреля от воле, но мрежата зад добричкия страж Конов остана "суха". Към 20-ата минута гостите постепенно наложиха своя стил и взеха инициативата. Това обаче не доведе до нищо съществено. Битката бе предимно в централната част на терена, а опитите за действия в предни позиции се свеждаха до далечни анемични удари. Десетина минути преди последния съдийски сигнал Спас Георгиев от гостите излезе на стрелкова позиция, но не уцели вратата. Срещата протече коректно, като главния съдия Мартин Богдев вдигна само по един жълт картон на футболисти от двата отбора.