Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Байерн пак посини Шалке от бой и вече води с 20 т. (видео)

Бъдещият нов-стар шампион Байерн (Мюнхен) увеличи на 20 точки аванса си на върха след 5:1 над Шалке 04 у дома в среща от 23-ия кръг на Бундеслигата. До края остават 11 кръга, което означава, че на баварците им трябват 14 точки, за да триумфират и на теория. Двубоят днес уж трябваше да е дерби, но такова не се получи. Няколкодни  след унизителното 1:6 от Реал Мадрид в Шампионската лига гостите понесоха нов тежък удар. Нанесоха им го Ариен Робен с три гола (15', 28' и 77'-дузпа), Дейвид Алаба (3') и Марио Манджукич (24'). Отделно футболистите на Джосеп Гуардиола пропуснаха още 7-8 попадения. Голът за "кралскосините" също беше реализиран от играч на Байерн - автогол на Рафиня (64'). "Червените" разгромиха съперника си и през есента - с 4:0, и то на неговия стадион, като затвърдиха добрата си серия срещу него.

Пеп даде почивка на Филип Лаам и Жером Боатенг, а Франк Рибери и Джердан Шакири пропуснаха двубоя заради контузии. Колегата му Йенс Келер също беше лишен от услугите на някои основни футболисти, но това не е извинение за 11 допуснати гола в два мача за седмица. Треньорът реши да се противопостави на мюнхенци с малко по-различна игрова постройка, състояща се от трима централни полузащитници. Ефектът беше нулев.

Байерн водеше още в 3-ата минута. Алаба стреля от фаул, топката рикошира в стената и влетя в мрежата за 1:0. Още тук се видя, че, образно казано, гостите "са нялали гипса". В 15-ата минута Марио Манджукич изведе Робен сам срещу вратаря и последва логичното - 2:0. В 24-ата минута хърватинът забоде с главата третото попадение след перфектно центриране на Алаба. Дойде и 28-ата минута, в която Робен направи 4:0 с шут по диагонала.

Унизеният вратар на Шалке Ралф Феерман направи първото си спасяване чак в 31-ата минута. В този момент вече световните клубни шампиони като че ли се бяха наситили и дадоха на гостите да поиграят малко. Те си стъпиха на краката едва в края на полувремето, като в рамките на около 2 минути имаха три възможности за гол.

През второто полувреме Байерн свали темпото и пазеше сили. Шалке стигна до почетния си гол малко случайно, след като Рафиня отклони топката в мрежата на Мануел Нойер в 64-ата минута.

Все пак домакините бяха оставили нещо за десерт на феновете си. Наивна грешка на Кевин-Принс Боатенг в 76-ата минута позволи на Манджукич да излезе сам срещу Феерман. Кириакос Пападопулос обаче го фаулира и последва дузпа, а за гръцкия защитник това означаваше червен картон. Робен не сгреши от 11-те метра, с което оформи крайния резултат.

След седмица Байерн гостува на Волфсбург, а на 15 март приема Байер (Леверкузен). Победи в тези срещи и издънка на Борусия (Дортмунд) ще дадат голям шанс на отбора да спечели титлата още през март. Шалке от своя страна остава четвърти, но в неделя може да бъде изместен от Волфсбург.