Фенербахче победи шампиона Олимпиакос

Фенербахче Истанбул постигна трета поредна победа в баскетболната Евролига за мъже, след като се наложи със 78:74 (21:22, 20:16, 18:13, 19:23) над защитаващия титлата си тим на Олимпиакос. Турският гранд е на четвърто място в класирането на група "Е" и е равен с гърците след преполовяването на мачовете от втората групова фаза на най-престижния европейски турнир.

Линаз Клейза даде тласък на Фенербахче с 21 точки, докато Бо Маккейлъб добави други 20. Домакините дори водеха с 10 пункта само три минути преди края, но Вангелис Манцарис и Костас Слукас доближиха съседите от Гърция на четири точки. Все пак, кош на Клейза оформи крайното 78:74. Реал Мадрид и ЦСКА Москва останаха начело на класирането в група "F" на Евролигата.

Мадридчаните постигнаха 13-и пореден успех като домакини след 80:57 (22:17, 24:10, 15:13, 19:17) срещу Партизан Белград. В основата на тази категорична победа беше серията от 14 поредни точки между първата и втората четвъртина, с което Реал поведе с 30:17. Серхио Лул и Серхио Родригес отбелязаха по 19 точки за победа на испанския столичен гранд, докато Милош Теодосич наниза 25 за ЦСКА малко по-рано същата вечер.

Московчаните победиха трудно с 94:93 (29:18, 19:22, 20:28, 26:25) отбора на Локомотив Кубан от Краснодар, който даде сериозен отпор, но загуби четири секунди преди края. Байерн Мюнхен зае четвъртото място в група "F" след победа със 79:73 (20:24, 18:16, 14:19, 27:14) над Жалгирис Каунас. Германците продължават да изостават с по три точки от лидерите Реал Мадрид и ЦСКА, след като постигнаха обрат в последната част срещу литовците от Каунас.

Баскетболна Евролига за мъже, резултати и класиране от втората групова фаза на турнира: