ЦСКА преби Славия и се откъсна на 4 точки от Левски преди Вечното дерби (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА записа изразителна победа над Славия в мач от 25-ия кръг на "А" група. "Червените" се наложиха с 3:0 и по този начин дръпнаха с четири точки пред Левски преди Вечното дерби, което ще се играе другата събота. Попаденията на стадион "Българска армия" вкараха Неманя Милисавлевич (63), Омар Косоко (79) и Тони Силва (82).

Въпреки категоричния успех възпитаниците на Стойчо Младенов не успяха да задоволят с представянето си. През първата част "армейците" бяха доста инертни, хаотични и често ритаха безцелно топката в предни позиции. Не случайно ЦСКА не успя да създаде нито едно чисто голово положение.

Домакините обаче заиграха далеч по-добре след влизането на Тони Силва, който освен че вкара красиво попадение, доста раздвижи играта в предни позиции. Гостите допълнително улесниха своя опонент в 74-ата минута, когато Цветомир Панов получи втори жълт картон и напусна принудително терена.

"Армейците" създадоха добро положение за гол в 9-ата минута, когато след грешка в защитата на Славия, топката попадна в Омар Косоко. Нападателят стреля, но не успя да уцели вратата. В 23-ата минута "белите" отговориха с опасен изстрел на Величко Величков от воле, но Райс Мболи реагира светкавично и спаси. Дотук се изчерпаха интересните ситуации за първата част.

В началните минути на второто полувреме статуквото на терена не се промени и двата тима отново нямаха никаква идея как да превземат противниковата врата. Въпреки всичко в 63-ата минута ЦСКА успя да излезе напред в резултата. Емил Гъргоров опъна дълъг пас към Неманя Милисавлевич, който се обърна рязко и с удар по диагонала с левия крак, не остави шанс на Георги Петков.

В 74-ата минута Цветомир Панов доста улесни задачата на "червените", тъй като получи втори жълт, респективно червен картон, и напусна принудително терена. Оттук до края на срещата ЦСКА бе пълен господар и съвсем логично стигна до нови попадения.

В 79-ата минута Косоко сложи точка на спора. Милисавлевич изведе сам срещу вратаря своя съотборник, който със силен шут опъна мрежата зад Георги Петков.

Три минути по-късно влезлият като резерва Тони Силва оформи крайното 3:0. Португалецът си пое кълбото на границата на наказателното поле и с фалцов удар с левия крак отбеляза красиво попадение.

В самия край на срещата Милисавлевич имаше възможност за втори път да запише името си сред голмайсторите, но ударът му премине в непосредствена близост до страничната греда.

ЦСКА - СЛАВИЯ 3:0

1:0 Милисавлевич 63