Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Хеттрик на Адурис и "Сан Мамес" отново ликува (видео)

Преди две седмици Атлетик Билбао отстъпи на "Сан Мамес" на Еспаньол и това бе първа домакинска загуба за баските от началото на сезона в Примера. Футболистите на Ернесто Валверде обаче бързо се реваншираха пред феновете си и разгромиха с 4:0 Гранада, като по този начин се утвърдиха на 4-ото място в класирането и вече имат аванс от 7 точки пред Виляреал и Реал Сосиедад.

С хеттрик за изразителната победа се отчете Ариц Адурис. 33-годишният централен нападател се разписа на два пъти още до средата ан първата част и пречупи съпротивата на гостите. Адурис откри в 6-ата минута след центриране на Андони Ираола, а малко по-късно се възползва от хубаво подаване на Маркел Сусаета и покачи на 2:0.

През второто полувреме Гранада направи опит да върне интригата, но всичко приключи с червения картон на защитника Диего Майнс в 74-ата минута. Той повали Андер Ерера в наказателното поле и беше изгонен, а Адурис реализира дузпата и оформи своя хеттрик. Крайното 4:0 стана факт с гола на Карлос Гурпеги в 80-ата минута.

Загубата остави Гранада на 13-о място с 27 точки.