Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Нефтохимик 2010 с чисто 3:0 над Дунав в Русе

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) победи като гост Дунав (Русе) с 3:0 (25:18, 25:22, 25:16) в мач от 20-ия кръг в Суперлигата, игран тази вечер.

Така бургазлии си тръгнаха с три точки от гостуването, като с това събраха актива от 28 точки, с което са на 7-мо място във временното класиране. Дунав пък е на последното 12-то място с 3 точки след 1 победа и 19 загуби. В предпоследния 21-ви кръг от редовния сезон Нефтохимик 2010 е домакин на Добруджа 07 (Добрич), а русенци са гости на Пирин (Разлог). Срещите са във вторник (4 март) от 18,00 часа.

Волейболистите на Нефтохимик постигнаха очаквана победа, като нямаха особени проблеми по пътя към успеха. Домакините показаха равностойна игра само във втората част, когато резултата вървеше точка за точка до 19:19 . Впоследствие гостите показаха на какво са способни, като не позволиха да има изненади и спечелиха гейма. В третата част те отново реализираха голям аванс и приключиха мача с чиста победа за около 70 минути игра.