Марек с 20 от 20 след 3:0 над Ботев

Волейболният шампион на България Марек Юнион Ивкони записа 20-та поредна победа в Суперлигата. Възпитаниците на треньора Найден Найденов биха категорично у дома Ботев (Луковит) с 3:0 (25:23, 25:21, 25:8) в среща от 20-ия кръг.

Така дупничани, които са сигурни победители в редовния сезон, имат 59 точки след 20 победи от 20 мача. Волейболистите от Луковит пък са на 10-то място с 14 точки след 5 победи и 15 загуби. В предпоследния 21-ви кръг Марек гостува на вицешампиона КВК Габрово в дербито, а Ботев е домакин на Славия. Двубоите са във вторник (4 март) от 18,00 часа.

Наставникът на шампионите даде почивка на повечето си титуляри, като започна мача с юношите Михаел Манджуков, Йордан Пеев и Ангел Велков. Това позволи първия гейм на срещата да бъде равностоен, като момчетата на Петьо Драгиев даже имаха лек аванс при 13:11 и 20:19. Все пак Марек взе частта с минималното 25:23. Втората част също започна равностойно, но постепенно домакините наложиха играта си и затвориха без проблеми гейма при 25:21. Третият гейм пък мина изцяло под диктовката на Марек, които го спечелиха с разгромното 25:8, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за Марек стана Михаел Манджуков със 17 точки (5 блока!!!, 1 ас и 48% ефективност в атака) за победата. За тима на Ботев Спас Байрев завърши с 11 точки.
МАРЕК: Йордан Пеев 4, Михаел Манджуков 17, Георги Елчинов 6, Ангел Велков 8, Мартин Иванов 5, Венцислав Трифонов 4 - Мартин Божилов-либеро (Георги Михайлов 2, Станислав Величков 2)
Старши-треньор: Найден Найденов
БОТЕВ: Любомир Величков 3, Спас Байрев 11, Пламен Драгиев 5, Мирослав Братанов 9, Петър Бъчваров 3, Данаил Попов 5 - Денислав Георгиев-либеро (Христо Петков, Теодор Чипилов, Иван Маринов 3)
Старши-треньор: Петьо Драгиев.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)