Тотнъм бе в нокдаун, но се изправи и продължи напред (видео)

Тотнъм стигна до драматичен обрат и победа с 3:1 над Днипро, като с общ резултат 3:2 "шпорите" се добраха до 1/8-финалитe на Лига Европа. Гостите поведоха с попадение на Роман Зозуля в 47-ата минута, като в този момент изглеждаше почти невъзможно лондончани да вкарат нужните им три гола, за да продължат напред. Много скоро обаче Кристиан Ериксен (56') изравни. Домакините бяха улеснени и от факта, че в 63-ата минута голмайсторът Зозуля получи директен червен картон. Последваха два бързи гола на Емануел Адебайор (65' и 69'), който изпрати Тотнъм в следващата фаза.

Гостите действаха много организирано през първата част, като наситената халфова линия на Днипро не даваше особени възможности за разнообразни действия на "шпорите". Енергията и нестандартните идеи отсъстваха в селекцията на Тим Шерууд, като домакините така и не успяха да създадат чисти голови ситуации пред вратата на Бойко.

Второто полувреме започна ужасяващо за Тотнъм. В 47-ата минута  Ротан центрира от пряк свободен удар, а Роман Зозуля изпревари Вертонген и с глава прати топката неспасяемо във вратата на Лорис. Домакините реагираха мигновено и в 53-ата минута Солдадо вкара, но попадението бе отменено заради засада, каквато имаше. Само три минути след това обаче равенството бе факт, след като Кристиан Ериксен изпълни перфектно пряк свободен удар.

След около час игра удар на Коноплняка срещна гредата.

В 63-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като голмайсторът Зозуля удари с глава Вертонген, който се строполи на земята - директен червен картон за нападателя на  Днипро.

Веднага след това дойдоха минутите на Емануел Адебойор, който първо, в 64-ата минута, изведе Тотнъм напред, след като протегна крак и засече от малкото наказателно поле остро центриране на Ериксен. В 69-ата минута тогоанецът покачи на 3:1. Този път Аде овладя много добре на гърди дълго подаване на Фрайърс, премина последния бранител на Днипро и преодоля Бойко.

В следващия кръг Тотнъм ще се срещне Бенфика.

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!