Два рикошета разплакаха Шахтьор (видео)

Шахтьор (Донецк) изненадващо отпадна от Лига Европа след домакинска загуба с 1:2 от чешкия Виктория (Пилзен). И двата тима се включиха в турнира, след като завършиха на трето място в групите си в Шампионската лига. Преди седмица първият мач в Чехия завърши 1:1 и очакванията бяха Шахтьор да няма особени проблеми на реванша. Украинците обаче бяха попарени с два гола за 4 минути до почивката и чак в 88-ата минута Луиш Адриано намали резултата, но това бе твърде недостатъчно.

Шахтьор притисна съперника си от самото начало и създаде няколко положения, пропуснати от Кучер и Луиш Адриано. Гостите се бранеха, но в 30-ата минута при една от редките им атаки удар на Даниел Колар рикошира в защитник на Шахтьор и заблуди Пятов - 0:1. Само 4 минути по-късно кошмарът за Шахтьор се повтори. Този път изстрелът беше на Петържела, топката се отби от Дарио Сърна и стана неспасяема за стража на украиниците.

През второто полувреме отборът на Мирча Луческу направи всичко по силите си, за да стигне до обрат, но не успя. Едва в 88-ата миута Луиш Адриано намали на 1:2 след центриране на Шевчук, но това бе всичко.

Показатлен за превъзходството на Шахтьор е фактът, че украинците притежаваха топката в 75% от игровото време и изпълниха 17 корнера, но въпреки това напред продължават чехите. На осминафиналите те ще срещнат победителя от двойката Лион - Черноморец (Одеса).

ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) - ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 1:2 (0:2)
0:1 Колар (30)
0:2 Петържела (34)
1:2 Адриано (88)

* Виктория се класира с общ резултат от двата мача 3:2