Бандаловски с тежка загуба в Белгия

Бившият капитан на ЦСКА Иван Бандаловски игра пълни 90 минути за своя белгийски Уд-Хеуверлене Льовен при тежката загуба на отбора с 2:5 от Брюж на собствен терен. Бранителят и неговите съотборници не се представиха добре и до 56-ата минута губеха с 0:4. Томас Мюние откри резултата още в първата минута на срещата, а Лиор Рефаелов удвои в 21-ата. След почивката наказателната акция на Брюж продължи с голове на Йоргенсен и Де Зутер в 52-ата и 56-ата минута.

Чак в 70-ата минута нападателят на домакините Костовски успя да намали, а осем по-късно Ромейн Рейно отбеляза втори гол за Льовен. Резервата на гостите Максим Лестиен обаче оформи крайното 2:5 с попадение в 81-ата минута.

Загубата оставя отбора на Бандаловски на предпоследното място в класирането с 23 точки, на две зад основния конкурент в битката за оцеляване Ваасланд-Беверен, който има и мач по-малко от Льовен. Брюж пък заема второто място с 56 т. на седем от лидера Стандард Лиеж и на пет пред третия Андерлехт.