Киево изплува над чертата за сметка на Катаня (видео)

В аутсайдерското дерби от 25-ия кръг на Серия "А" Киево надви с 2:0 Катаня и успя да излезе над зоната на изпадащите. Сирил Теро от дузпа и Лука Ригони бяха точни за "летящите магаренца", които постигнаха първа победа от 8 декември. Тогава тимът от Верона спечели с 1:0 като гост на Сасуоло, но последваха 9 мача без успех.

Катаня сензационно повали Лацио миналата седмица и днес започна със самочувствие, но футболистите на Роландо Маран не се възползваха от ситуациите пред вратата на Микаел Агаци. Пропуски в началните минути направиха Лукас Кастро и Мариано Иско, но постепенно Киево пое инициативата и в 37-ата минута излезе напред в резултата. Попадението вкара Сирил Теро от дузпа, отсъдена за нарушение на Пабло Алварес.

След почивката и двата отбора действаха открито, но домакините наложиха волята си. В 68-ата минута Перперим Хетемай центрира от фаул и Ригони с глава прехвърли заелия лоша позиция вратар на Катаня Мариано Андухар. Този гол успокои Киево и до края съставът на Еудженио Корини просто внимаваше да не сбърка в защита.

Загубата остави Катаня на предпоследното 19-о място с 19 точки.