"Вълците" отхапаха ценни 3 точки от Болоня (видео)

Рома победи с 1:0 като гост Болоня и се доближи на 6 точки от шампиона и водач в класирането Ювентус. Привлеченият през зимата Раджа Наинголан вкара единственото попадение в двубоя на "Ренато Дал'Ара". Бившият халф на Каляри се разписа в 37-ата минута след великолепно подаване на Миралем Пянич. "Вълците" срещнаха доста трудности срещу коравия тим на Давиде Балардини, но постигнаха целта си и запазиха интригата около титлата.

Утре Юве излиза в градското дерби срещу Торино, като след неговото изиграване Рома ще е с мач по-малко заради отложения двубой с Парма.

Рома беше без Франческо Тоти и титулярните си крайни бранители, което принуди старши треньора Руди Гарсия да пусне на двата фланга на защитата Алесио Романьоли и ветерана Родриго Тадей. В халфовата линия Наинголан беше предпочетен пред Кевин Строотман и това се оказа печеливш ход.

Домакините от Болоня, които още преживяват раздялата със звездата си Алесандро Диаманти, заложиха в предни позиции на Джонатан Кристалдо и Роландо Бианки. Двамата показаха добро взаимодействие и създадоха доста проблеми на защитниците на Рома, но така и не успяха да преодолеят Морган Де Санктис.

В началните минути домакините действаха със самочувствие и не позволиха на "вълците" да наложат своя стил на игра с многоходови комбинации и остри атаки по крилата. Бианки имаше възможност да открие резултата, но Де Санктис не позволи да бъде прехвърлен.

Рома отговори с удар на Матия Дестро в гредата, а в средата на полувремето "джалоросите" се настаниха по-трайно в половината на съперника си и пред Джанлука Курчи започна да става горещо. Шут на Наинголан от удобна позиция профуча покрай целта, но в 37-ата минута белгиецът коригира мерника си и даде аванс на гостите. Пасът за гола дойде от Миралем Пянич, който видя включването на Наинголан и го намери по перфектен начин.

След почивката домакините се постараха да стигнат поне до равенство, но усилията им не доведоха до нищо повече от няколко разбърквания пред вратата на Де Санктис и един опасен удар на Панайотис Коне. Гостите разчитаха на дълги пасове към бързия Жервиньо, но той и резервата Адем Ляич не изиграха по най-добрия начин няколко ситуации, които можеха да завършат с втори гол. В добавеното време столичани за малко да бъдат наказани, но Лазарос Христодулопулос с глава пропусна да подели точките.

Загубата е втора поредна за Болоня и остави отбора на 16-о място с 21 точки.