Автогол в последната минута попари тима на Гълъбинов, бивш левскар с победен гол за Бари

Новоизлюпеният български национал Андрей Гълъбинов беше титуляр за Авелино, но неговият отбор стигна само до равенство при гостуването си на Варезе (1:1) в среща от 26-ия кръг на Серия "Б". Гълъбинов, който получи повиквателна от Любослав Пенев за контролата срещу Беларус, този път не успя да се разпише, а тимът му изпусна победата с автогол в последната минута на Терачано. Ако бяха взели трите точки юношата на ЦСКА и съотборниците му щяха да излязат на трето място в класирането, а сега са шести, но с реални шансове да спечелят промоция за елита.

В друга среща днес бари надви с 1:0 гостуващия Пескара, като единствения гол вкара бившият нападател на Левски Жоао Силва. Португалецът беше точен а 75-ата минута и помогна на отбора си да се отдалечи от зоната на изпадащите.

Лидерът Палермо се препъна в домакинството си на Специя - 1:1, а в същото време Емполи победи с 1:0 Падуа и вече е само на 2 точки от сицилианци.

Сиена навакса изоставане от два гола при визитата на Тернана и мачът завърши 2:2, а аутсайдерът Юве Стабия направи 1:1 у дома с Читадела и спасението вече изглежда невъзможна мисия.