Ресовия и Ники Пенчев с победа №17 в Полша

Отборът на Асеко Ресовия (Жешув), в който играе националът Николай Пенчев, записа 17-та победа от началото на сезона в полската Plus Liga. Шампионите спечелиха гостуването си на Биелско-Бяла с 3:0 (25:22, 25:18, 25:21) от последния 22 кръг от редовния сезон.

Николай Пенчев влизаше като резерва и в трите гейма и завърши мача с 4 точки (1 ас, 60% ефективност в атака, 25% перфектно и 75% позитивно посрещане). Унгарецът Петер Вереш имаше най-голям принос за успеха на Ресовия със 17 точки (1 ас, 3 блока) и бе избран за MVP. Давид Конарски добави 13 точки (1 ас), а Пьотър Новаковски се отличи с 12 точки (1 ас, 3 блока, 73% ефективност в атака).

Михал Блонски заби 17 точки (1 ас, 1 блок) за Биелско-Бяла, а Хосе Луис Гонсалес добави още 10 точки.

С този успех Ресовия излезе начело в класирането с актив от 51 точки и по-добра геймова разлика от СКРА Белхатов.

Ресовия и СКРА Белхатов имат да изиграят по още един отложен мач от 13-ия кръг. Ресовия приема Чарни Радом на 1 март, а СКРА Белхатов е домакин на Ефектор (Киелце) на 5 март.

БИЕЛСКО-БЯЛА - АСЕКО РЕСОВИЯ (ЖЕШУВ) 0:3 (22:25, 18:25, 21:25)

БИЕЛСКО-БЯЛА: Мачей Флялек 1, Мартин Вик 5, Михал Блонски 17, Томаш Каламбка 4, Хосе Луис Гонсалес 10, Бартош Бунияк 5 -  Пжемислав Чаудема-либеро (Максим Акименка 2, Бартош Буцко 3)
Старши-треньор: Виктор Кребок
РАСОВИЯ: Давид Конарски 13, Пьотър Новаковски 12, Лукас Тихачек 1, Олег Ахрем 6, Лукаш Перловски 5, Петер Вереш 17  - Кжищоф Игначак-либеро (НИКОЛАЙ ПЕНЕЧВ 4, Гжегош Кошок, Пол Лотман)
Старши-треньор: Анджей Ковал.