Американецът Вик Уайлд спечели второ злато за Русия

Американецът с руски паспорт Вик Уайлд стана двукратен олимпийски шампион в Сочи, след като спечели златото и в паралелния слалом (мъже) в сноуборда. Преди три дни Уайлд триумфира и в паралелния гигантски слалом.

Със сребърния медал в паралелния слалом остана словенецът Жан Кошир, а бронзът е за австриеца Бенямин Карл. Вик Уайлд, 27-годишен, е роден в САЩ, но се състезава за Русия от 2012 година, след като се жени за елитната руска сноубордистка Алена Заварзина.

Натурализираният руснак хвърли в делириум присъстващите руснаци на трасето в Роза Хутор, като в големия финал бе по-бърз от словенеца и в двата манша, като финишира с преднина от 0,11 секунди и донесе 10-о злато за Русия в Сочи. Жан Кошир остана със среброто, като това е втори негов медал на Игрите в Сочи след бронза в паралелния гигантски слалом преди три дни.

Австриецът Бенямин Карл спечели бронза, след като надделя в малкия финал над италианеца Аарон Марк. Българинът Радослав Янков отпадна в квалификациите на паралелния слалом, след като завърши с време 1:00.24 минута от двата манша, което му отреди 21-о място в класирането от 27 завършили.