Фалстарт за Левски - отново драма между "сини" и "бели" на "Герена" (видео+галерия)

Отборът на Левски стъпи накриво още в първия си мач за 2014 година. “Сините” стигнаха до равенство 2:2 срещу Славия в най-старото столично дерби от 24-ия кръг на "А" група в дебюта на Валери Божинов в родното първенство.

Новата "десетка" на левскарите разочарова, като нападателите Атанас Курдов (43) и Димитър Макриев (69) се разписаха за 1:1, а другите дебютанти в двата тима - Кире Ристевски (75) и Пламен Крумов (80), оформиха крайния резултат. В последните минути Макриев и Цветан Генков можеха да се превърнат в герои, но пропуснаха да вкарат победен гол във вратата на игралия отново силно Георги Петков. Реферът Александър Костадинов изгони цели двама играчи на Славия за втори жълти картони буквално минути пред края. Фернандо (89) и Димитър Пиргов (92) се прибраха предварително под душовете.

Около 8000 запалянковци на Левски отново си тръгнаха крайно разочаровани от видяното и най-вече от крайния резултат. Левски има 44 точки, като вече дели третото място с Локомотив (Пловдив), а в понеделник може да бъде изместен и от ЦСКА (42 т.).

Треньорът на домакините Антони Здравков заложи на трима дебютанти днес. В атака игра Валери Божинов. Първи срещи със синята фланелка записаха защитниците също Пламен Крумов и Павел Чмовш. Освен тях отбрана действаха още Станислав Ангелов и Орлин Старокин. Кевин Бру и Владимир Гаджев бяха двойката опорни полузащитници, а Ларсен Туре, Борислав Цонев и Мирослав Иванов бяха атакуващите халфове. На вратата отново бе Пламен Илиев. Последните нови попълнения Рафаел Бастос и Рикардо Нунес пък не получиха картотеки и затова гледаха от трибуните.

Милен Радуканов пък заложи на Георги Петков на вратата и четворката Цветомир Панов, Ристевски, Пиргов и Радослав Димитров в отбрана. Чавдар Янков, Фернандо, Шалаев и Галин Иванов са в средата, а в атака играха Атанас Курдов и Радослав Василев, което изненада “сините”.

Гостите започнаха по-добре, а след влизане на Гаджев в краката на Георги Петков за няколко минути играта бе спряна.

Дебютантът Божинов в 13-ата минута проби отдясно, но стреля лошо. В 20-ата минута новата "десетка" на "сините" излезе сам срещу Петков, като прати топката над гредата.

Капитанът на "белите" със страхотно спасяване изби в корнер фаул на Миро Иванов в 23-ата минута. Удар на Туре от границата бе отново спасен от Петков в 35-ата минута.

Фернандо стреля опасно в 39-ата минута покрай дясната греда на Илиев.

В последните минути на първата част последва натиск на играчите от Левски, но въпреки това гол падна в тяхната врата. Това се случи в 43-ата минута, когато Божинов се засуети на границата на наказателното поле на Славия, след което последва перфектна контраатака, завършена успешно от Курдов, който остана очи в очи с Илиев. Попадението е негово 11-то от 22 мача през сезона досега.

На почивката Димитър Макриев замени Цонев и Левски заигра с двама нападатели. Левски пропусна няколко добри възможности, като имаше претенции и за дузпа.

В 69-ата минута Кевин Брю центрира от фаул, а Макриев с глава вкара своя шести гол за сезона, като попадението бе от засада.

Миро Иванов се контузи, а когато всички очакваха втори гол за Левски, такъв имаше в тяхната врата. При грешка на Ангелов се стигна до глупав фаул на Крумов, а при последвалото центриране Ристевски с глава даде преднина на Славия в 75-ата минута.

Пет минути по-късно перфектен пряк свободен удар на Крумов не остави шансове на Петков и вдигна трибуните на крака.

Цветан Генков веднага замени Божинов, а в 83-ата минута отлична атака на Макриев завърши с изстрел, който мина на сантиметри до гредата. Петков отново спаси в 85-ата минута, когато Генков излезе отдясно сам срещу него. В 89-ата минута Фернандо получи втори жълт картон и съответно червен. "Десетката" на "белите" отказа да излезе и предизвика меле, тъй като "сините" играчи го приканваха, бутайки го.
Минута по-късно Пиргов също получи втори жълт картон и остави гостите с девет души в продължението.
Нов гол не падна, а Левски отново се издъни срещу Славия на "Герена" след 25-и май миналата година, когато с автогол на Димитър Везалов изпусна титлата.
Седмото равенство на Славия остави тима на девето място с 28 точки преди гостуването на "Българска армия".