Порто се издъни срещу Айнтрахт (видео)

Отборът на Порто изпусна победата срещу Айнтрахт (Франкфурт) в 1/16-финалите на Лига Европа, след като водеше с 2:0 до 72-ата минута. Португалицте изгубиха концентрация и в крайна сметка срещата завърши 2:2.

Резултатът бе открит от Рикардо Куарешма в 44-ата минута. Крилото се разписа с отличен параболичен удар с десния крак. В 68-ата Варела удвои в полза на домакините, след като при едно статично положение се озова на чиста позиция и на празна врата направи 2:0. 18 минути преди края Хоселу намали за гостите с бомбен шут от 30 метра. Пет минути по-късно Алекс Сандро си отбеляза нещастен автогол, който попари публиката на "Ещадио До Драгао".

Така двата тима ще решат крайния победител след седмица във Франкфурт. Който породължи напред, ще срещне Суонзи или Наполи на осминафиналите.

Порто - Айнтрахт 2:2
1:0 Куарешма (44)
2:0 Варела (68)
2:1 Хоселу (72)
2:2 Сандро (77-а)