Смела Латвия загуби от Канада

С гол на защитника Ший Уебър чак в 54-ата минута на 1/4-финала от олимпийския турнир по хокей на лед Канада прекърши Латвия с 2:1. В спора за място във финала родоначалниците на хокея ще играят със САЩ, като двата тима бяха на миналия форум на финал.

"Кленовите листа" засипаха момчетата на треньора Тед Нолан с десетки удари (общо 57 за мача!), които успешно бяха отбивани от голкипъра Кристапс Гудлевскис чак до последните минути на третата част, когато с топовен изстрел на Ший Уебър от синята линия той капитулира.

Много от тези шутове на канадците бяха поети и от защитниците и нападателите на балтийците, които се бориха геройски на леда в двореца "Болшой".

Преди това шампионите поведоха чрез Патрик Шарп в 14-ата минута, но малко по-късно Лаурис Дарзинш изравни. За него това е трети пореден мач с гол. Латвийците определено разчитаха на късмет и спорадични контраатаки, като малко не им достигна да пратят срещата в продължение. В края те замениха вратаря си за допълнителен полеви играч и опитаха да върнат гола, но нямаха сили и време за това.

На Олимпиадата вече няколко двубоя на Канада биват решени в тяхна полза от бранител. Супернападението на подопечните на Майк Бабкок все още не може да разкрие потенциала си.