Левски Боол с чисто 3:0 над Пирин (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Левски Боол записа 11-та си победа за сезона в Суперлигата, след като се наложи като домакин над Пирин (Разлог) с 3:0 (25:21, 25:21, 25:23) в мач от междинния 18-ти кръг, игран тази вечер в зала "Христо Ботев" в столицата.

По този начин "сините" останаха на 4-то място в класиране с 36 точки след 11 победи и 7 загуби, докато Пирин са 6-ти с 27 точки след 9 победи и 9 загуби, колкото има и 5-ия ЦСКА. В следващия кръг Левски излиза срещу "червените" във "вечното" дерби, докато разложани са домакини на Монтана. Срещите са в събота (22 февруари) от 18,00 часа.

"Сините" държаха инициативата през цялата среща и решаваха някои разигравания с повече самочувствие, докато играта на гостите не спореше и те допускаха леки точки. В началото на първата част Левски респектира съперника си и поведе с 4 точки до първото техническо прекъсване - 8:4. Възпитаниците на Йордан Мицин съумяха да намалят изоставането си, но не и да застрашат частта за "сините" - 25:21.

Пирин започна по-уверено втория гейм и на свой ред поведе със 7:5. Столичани, обаче, отново включиха на по-висока предавка и обърнаха резултата още при 8:7, а след това и поведоха с 16:13 и 21:15, с което на практика решиха и тази част. Лека травма в глезена извади за няколко минути от игра Александър Симеонов от Левски и на негово място се появи Златко Кьосев. Левски продължи да води играта, но често си позволяваше отпускане и неочаквано Пирин се оказа с точка преднина при 22:21. Атака на Смилен Мляков, обаче, донесе равенството, а след това при неговия сервис "сините" стигнаха до 24:22 и по този начин на решиха и този гейм в своя полза - 25:23 и 3:0.

Най-полезен за Левски стана Смилен Мляков с 13 точки (1 блок и 39% ефективност в атака), а капитанът Христо Цветанов (1 блок, 1 ас и 80% ефективност в атака) и Симеон Александров (1 блок, 39% ефективност в атака, 46% позитивно и 11% перфектно посрещане) добавиха по 10 точки за победата. За тима на Пирин Илиян Божков (2 аса, 38% ефективност в атака, 75% позитивно и 35% перфектно посрещане) и Ивайло Великов (5 блока!!! и 58% ефективност в атака) реализираха по 12 точки.
ЛЕВСКИ: Инослав Кърнич, Смилен Мляков 13, Симеон Александров 10, Александър Симеонов 8, Иван Латунов 8, Христо Цветанов 10 - Ивайло Лалов-либеро (Златко Кьосев 3)
Старши-треньор: Джузепе Лорицио
ПИРИН: Чоно Пенчев 4, Илиян Божков 12, Розалин Пенчев 6, Благовест Катранджиев 8, Петър Ненков 3, Ивайло Великов 12 - Петър Каракашев-либеро (Атанас Видин, Мартин Кръстев, Мартин Палийски 1, Боян Иванов)
Старши-треньор: Йордан Мицин.

Статистика: Боби Николов (скаутмен на Пирин)