ПСЖ демонстрира висока класа и удари четири шамара на Леверкузен (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен на практика си осигури място на четвъртфиналите на Шампионската лига, след като победи с 4:0 като гост Байер (Леверкузен) в първи мач от осминафиналите. Срещата в Германия се превърна в една приятна разходка за парижани и до почивката те вече водеха с три гола. Два вкара Златан Ибрахимович, единият, от които от дузпа, а преди това Блес Матюиди бе открил. През втората част французите решиха да спестят сили и пощадиха съперника вкарвайки само един гол - дело на Йоан Кабай, който отбеляза първото си попадение за клуба.

Разликата в класите бе очевидна и играчите на Лоран Блан не използваха голяма част от потенциала си. Байер пък затвърждава мнението, че не се намира във форма в последния месец и регистрира трето поредно домакинско поражение във всички турнири.

Резултатът бе открит от ПСЖ още в третата минута на мача. Гостите отнеха една топка в полето на Леверкузен и Верати намери отлично на скорост Матюиди в наказателното поле, който откри с удар покрай вратаря.

В 11-ата минута парижани можеха да вкарат втори гол. При едно центриране в наказателното поле вратарят Лено не успя да улови топката във въздушна битка с Матюиди и тя отиде право в Ибрахимович, който обаче вместо да я прати прати в мрежата уцели бранител.

В 39-ата минута резултатът вече бе 0:2, след като Ибрахимович бе точен от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за фаул на Емир Спахич срещу Есекиел Лавеци. Босненецът побутна аржентинеца при едно центриране на Максуел и Виктор Касай посочи бялата точка.

Само три минути по-късно ПСЖ стигна до трето попадение. Ибра вкара поредния си шедьовър, след като Матюиди отново се озова в центъра на противниковото наказателно поле и върна топката назад към шведа, който разстреля с бомбен шут с левия крак Лено.

В 58-ата минута Леверкузен остана и с човек по-малко, след като Емир Спахич удари в лицето Лукас Моура при едно единоборство и получи втори жълт картон.
Десетина минути по-късно гол на ПСЖ бе отменен. При една контраатака Матюиди отново се оказа на чиста позиция и стреля към вратата. Ударът му рикошира последователно в бранител и вратаря и влезе е мрежата. При шута обаче Лавеци бе в засада в близост до стража Лено и страничният съдия вдигна флага си.

В следващите минути ПСЖ намали рязко оборотите и пощади домакините. В крайна сметка обаче се стигна и до четвърти гол малко преди края на мача. След отлична комбинация между Ибра, Максуел и Моура последният намери нахлуващия в накзателното поле Кабай, който със силен удар оформи крайното 4:0.

Така ПСЖ вече може да мисли за следващата фаза на надпреварата. Протоколният реванш е на 12 март в Париж.