Левски отстрани титуляр

Ръководството на Левски наказа Даниел Димов да не тренира с първия отбор за две седмици, научи Sportal.bg. Бившият играч на Черно море днес не участва в заниманието с отбора, след като в последната проверка с Урал игра цяло второ полувреме. Следващите 15 дни играещият като централен защитник ще тренира с юношите старша възраст под ръководството на Георги Тодоров.

От щаба на "сините" не съобщават причината за отстраняването на футболиста, но става почти сигурно става въпрос за неприлично поведение към един от отговорните фактори на 26-кратните шампиони вечерта след последната контрола на столичани в Кипър.
Решението е било взето от спортния директор Христо Йовов и треньорите Антони Здравков, Елин Топузаков и Мариан Христов. На лагера в Кипър Димов, който през есента бе титуляр на Левски бе сред играчите с най-много минути в контролите.

25-годшният играч има 23 мача и три гола този сезон във всички турнири, като попаденията му са в "А" група от 18 срещи. Пристигналият на "Георги Аспарухов" от Варна през януари 2011 година халф има 77 мача и седем гола с екипа на Левски, а настоящият му контракт изтича в края на сезона.

През януари двете страни започнаха преговори и все още водят такива за нов контракт, но на този етап не са се разбрали. От клуба са категорични, че не е това причината за изваждането му от първия състав - за наказание точно преди мачовете със Славия и Локомотив (София). Очаква се Димов да се завърне на разположение на Здравков в седмицата за дербито с ЦСКА на 8-и март от последния 26-и кръг на редовния сезон.

Интересен факт е, че Даниел Димов игра във всичките шест контроли на "сините" тази зима, като дори вкара гол в предпоследната при равенството 1:1 със Жалгирис.
Той бе титуляр в три от тях на кипърска земя, като в негово отсъствие със сигурност титуляри в центъра на защитата ще бъдат новите Аймен Белаид и Павел Чмовш, ако са здрави. Те пък имат едва 45 минути заедно през първото полувреме с Урал (1:1), когато определено не впечатлиха с изявите си.