Супер Бобо отново контузен, печели мач “на куц крак“!

Българският волейболист Боян Йорданов отново е контузен. Състезателят на гръцкия Олимпиакос (Пирея) получи травма по време на срещата от 16-ия кръг на местното първенство, в която Олимпиакос се наложиха като гост над ПАОК (Солун) с 3:1.

След отбелязването на точката, с която Олимпиакос поведе в резултата във втория гейм с 22:21, Супер Бобо се приземи върху крака на съотборник и получи изкълчване в десния си крак, което го принуди да напусне терена. Той остана извън стартовата седморка на своя отбор за началото на третата част, но след като ПАОК излезе напред в резултата с 8:7 българският национал се завърна в игра.  От линията за изпълнение на сервис той затрудни противниците и помогна на своите да направят три поредни точки и да изравнят за 15:15. Олимпиакос взе гейма, а Боби остана на игрището и за четвъртата част.  Той подпечата победата, отбелязвайки с единична блокада и с атака последните две точки за своя отбор, за да натрупа общо 19 точки принос за крайния успех в мача.

“Не съм герой. Просто исках да помогна на отбора си да спечели така важните 3 точки“, скромно заяви българският диагонал след двубоя.

“Болеше ме много по време на играта, но ще боли още повече, когато кракът поизстине.“

Супер Бобо ще премине медицински прегледи, за да се установи колко сериозна е неговата контузия.