Рангелов помогна за обрат на Люцерн

Димитър Рангелов помогна на своя Люцерн да стигне до обрат в домакинството на Аарау от  21-ия кръг на швейцарската Супер лига. Българинът се разписа от дузпа в 80-ата минута за 2:2.

Преди това гостите на два пъти повеждаха в резултата. Първо Йонита откри резултата в 5-ата минута, но Винтер изравни в 26-ата. Гонзалес отново изведе Аарау напред в 56-ата минута преди Рангелов да направи 2:2. В добавеното време на мача пък Люцерн стигна и до успеха с втора дузпа реализирана от Караба.

В друг мач от кръга пък Базел победи с 1:0 Сион без контузения Иван Иванов. Единствения гол вкара Марко Щрелер от дузпа в 56-ата минута.

След този кръг Люцерн се изкачи до 2-ата позиция в класирането с 35 точки. Базел пък остава на върха в класирането с 42 точки в актива си.