И без Бербатов Монако нямаше проблеми с Бастия

Отборът на Димитър Бербатов Монако победи с 2:0 Бастия в мач от 25-ия кръг на Лига 1. Българинът не взе участие в мача заради контузия в коляното, но това не попречи на монегаските да вземат комфортен успех.

Автор и на двете попадения бе Хамес Родригес. Колумбиецът откри резултата в последната секунда на първата част, след като изпълни отлично пряк-свободен удар. През второто полувреме пък удвои след като получи пас от Валер Жермен на празно пространство и матира за втори път Жан-Луи Лека.

С успеха си днес Монако отново се доближи на пет точки от лидера Пари Сен Жермен, който вчера нямаше проблеми с Валансиен. Монегаските са с 53 точки, докато ПСЖ с 58.