Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Щутгарт затъва все повече (видео)

Свободното пропадане на Щутгарт към дъното на класирането продължава. Отборът на Томас Шнайдер допусна шеста поредна загуба и все още няма точка през втория полусезон. Днес "швабите" бяха разгромени с 1:4 от Хофенхайм и са само на две точки над зоната на изпадащите. Хофе пък се реваншира пред феновете си за отпадането от Волфсбург в Купата на Германия и се придвижи на 10-а позиция с 25 точки.

Два гола на Свен Шиплок и попадение на Кевин Фоланд убиха интригата. Защитникът Антонио Рюдигер намали на 1:3 четвърт час преди края, но Роберто Фирмино от дузпа затвърди успеха на Хофе. Щутгарт остана с човек по-малко в 80-ата минута, когато за втори жълт картон беше изгонен Моритц Лайтнер.

Шиплок откри още в 12-ата минута след грешка в защитата на гостите, а до почивката гредата спаси Свен Улрайх след изстрел на Сеад Салихович. Босненският национал игра много силно и беше в основата на втория гол за Хофенхайм. Перфектен негов пас изведе Фоланд зад отбраната и нападателят технично покачи на 2:0.

В 66-ата минута Фирмино изведе Шиплок, който вкара втория си гол в мача и подпечтата трите точки за домакините. Централният защитник Рюдигер върна едно попадение, но скоро след това Лайтнер остави "швабите" с 10 човека, а Фирмино имаше време да се разпише от дузпа за крайното 4:1.