Пиронкова допусна обрат и отпадна в Доха

Първата ни ракета Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на силния турнир в Доха с награден фонд 2,4 млн. долара, след като загуби от германката Аника Бек със 7:6(5), 2:6, 2:6. Пловдивчанката успя да спечели първия сет, в който преобладаваха пробивите, с тайбрек, но не съумя да запази преднината си и допусна обрат след 2 часа и 16 минути игра. Все пак с достигането си до тази фаза на надпреварата, българката заработи 25 135 долара и 105 точки за световната ранглиста.

Срещата започна зле за Пиронкова, която допусна пробив на нула още при първото си подаване и изоставане с 0:40 в следващия гейм. Все пак обаче пловдивчанката навакса пасива, след като спечели четири поредни точки и макар че не успя да спечели първия си брейкпойнт, след това имаше нова възможност, изравни резултата и взе следващото си подаване за 2:1. Последваха четири гейма, в които тенисистките не съумяваха да спечелят сервисите си и си размениха по два пробива. След това нещата се промениха коренно и до края на сета всяка от тях взимаше подаванията си, за да се стигне до тайбрек. В него Пиронкова и Бек бяха сравнително равностойни, и двете направиха по няколко минипробива, като при 5:4 за германката, тя имаше два сервиса на разположение, но Цвети успя да спечели следващите три точки и така да затвори сета в своя полза.

Още в началото на втората част първата ни ракета имаше два брейкпойнта, но не успя да ги реализира, а после сама допусна пробив в своя сервис. Макар че успя да го върне веднага, в четвъртия гейм отново не взе подаването си и германката поведе с 1:3. Бек запази преднината си, а при 5:2 за нея и сервис на Пиронкова, стигна и до сетбол, при който не сбърка и изравни сетовете - 1:1.

Третата решителна част започна обнадеждаващо за българката, която направи пробив още в първия гейм. За съжаление обаче, не можа да го затвърди и германката изравни. Последва гейм на нула за Бек и нов пробив за 55-ата в световната ранглиста. Цвети имаше два брейкпойнта в четвъртия гейм, но ги загуби и до края на срещата така и не успя да навакса изоставането. Когато сервира за оставане в мача обаче, Пиронкова допусна още един пробив и с това бе сложен край на срещата.