Левски Боол обърна Виктория Волей с 3:1 за Купата в Пловдив

Волейболистите на Левски Боол се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на България, след като се справиха с втородивизионния Виктория Волей с 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:22) в мач от 1/4-финалите, игран в Пловдив.

Пред близо 200 свои привърженици младият отбор на домакините поведе след 25:23, но след това "сините" не допуснаха повече изненади и приключиха мача след 25:21, 25:21, 25:22. Мачът, обаче, не беше никак лесен за столичния тим, като през по-голямата част от него резултатът вървеше точка за точка, а в третия гейм италианският треньор на Левски Боол Джузепе Лорицио доста изнерви обстановката. Главният съдия Любомир Сираков дори се наложи да му показва жълт картон в опит за туширане на създалото се напрежение.

Най-полезен за "сините" стана Смилен Мляков със 17 точки (2 блока и 45% ефективност в атака), а центърът Иван Латунов добави още 13 точки (5 блока!!!, 1 ас и 70% ефективност в атака) за успеха. За тима на Виктория Трифон Лапков заби страхотните 28 точки (1 блок, 3 аса, 62% ефективност в атака, 52% позитивно и 35% перфектно посрещане), но и това не помогна за победата.

Жребият за полуфиналите ще бъде другата седмица, като мачовете от финалната четворка ще се състоят на 15-ти и 16-ти март.

ВИКТОРИЯ: Георги Димитров 2, Атанас Дивров 1, Трифон Лапков 28, Ивайло Иванов 15, Антон Костадинов 8, Николай Къртев 9 - Станислав Драмов-либеро (Асен Дапев, Станислав Даскалов, Атанас Войнов)
Старши-треньор: Драган Иванов
ЛЕВСКИ: Инослав Кърнич 4, Смилен Мляков 17, Александър Симеонов 8, Златко Кьосев 6, Иван Латунов 13, Христо Цветанов 6 - Ивайло Лалов-либеро (Симеон Александров 8, Денимир Димитров)
Старши-треньор: Джузепе Лорицио.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Виктория Волей)