Мораеш повали БГ Амкар

Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш отбеляза гола, с който неговият Металург (Донецк) победи Амкар с 1:0 в контрола, играна в Турция. Мораеш се разписа в 28-ата минута, а в началото на второто полувреме Мартин Якубко от руския тим получи червен картон.

За Металург цял мач игра и друг бивш футболист на ЦСКА - Грегъри Нелсън, а за Амкар титуляри бяха Благой Георгиев и Георги Пеев.

Мачът съвсем нямаше приятелски характер и двата състава действаха доста твърдо. Металург показа много стабилна игра в защита, а в средата на първата част атака започната от Макридис, завърши с точен изстрел на Мораеш. Бразилецът отново беше най-добрият футболист на терена и заслужи овациите на малцината зрители.

Второто полувреме изобилстваше от единоборства и остри влизания. Въпреки натиска на Амкар, нови голове не паднаха и резултатът остана 1:0 за Металург.

По-рано през деня резервите на украинците направиха 1:1 със Славия (Прага). Гола за Металург отбеляза 18-годишният Сергей Каретник.

Следващата проверка на отбора на Сергей Ташуев е на 13 февруари със Зенит.