Айнтрахт (Франкфурт) размаза съименника си от Брауншвайг (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) нанесе тежка загуба на своя съименник от Брауншвайг, след като го надигра с 3:0 в срещата помежду им от 20-ия кръг. Домакините на "Комерцбанк Арена" бяха тотални госпидари на терена и можеха да спечелят и далеч по-убедително.

Тимът от Франкфурт откри резултата още в 7-ата минута, когато Себастиан Юнг намери в наказателното поле Йоханес Флум, който напредна и прати топката във вратата за 1:0. След това в края на първото полувреме домакините нанизаха още две попадения във вратата на своя съперник в рамките само на две минути. Първо в 43-ата минута Александър Майер бе намерен около точката на дузпата и с удар в долния десен ъгъл направи 2:0. В 44-ата минута пък Стефан Айгнер бе намерен пред наказателното поле, напредна и направи резултата класически - 3:0.

С този успех Айнтрахт (Франкфурт) събра актив от 21 точки и се намира на 12-ата позиция в класирането. Айнтрахт (Брауншвайг) пък остава на дъното на таблицата с едва 12 точки.