ЦСКА продължава да мачка - удари чешки гранд в жестока корида (видео)

ЦСКА удари с 1:0 чешкия гранд Славия (Прага) в последната си контрола на турска земя. Единственото попадение вкара Омар Косоко четвърт час преди края на двубоя. Проверката изобилстваше от груби сблъсъци, най-вече от страна на чешките футболисти. От това пострада Апостол Попов, който напусна контузен терена в началото на втората част. Малко след това носът на Косоко бе разбит, но след оказаната му медицинска помощ, нападателят се върна в игра.

Червените първи застрашиха противниковата врата. В 4-та минута бранител на чехите изведе Косоко сам срещу вратаря, но реферът отсъди засада, с което вбеси българския тим. Секунди по-рано съдията отново спря опасна атака на ЦСКА заради спорна засада.

Последваха още няколко армейски атаки, които бяха спрени след засади на Косоко. В 25-та минута Славия създаде първата опасна ситуация пред българската врата, когато Юхар стреля от 20 метра, но Мболи изби в корнер.

В 27-та минута Косоко се освободи отлично от противников бранител и стреля от 5-6 метра, но топката мина на сантиметри покрай дясната греда.

В 35-та минута Ричи получи втори жълт картон за поредно грубо нарушение, но на негово място влезе друг футболист. Две минути преди края на първата част пред Славия се откри отлична възможност да открие резултата, но шут от 8-9 метра на оставения непокрит Буджема бе спасен от Мболи.

След почивката грубата игра на чехите продължи. В 47-та минута Апостол Попов бе изритан и напусна принудително терена, заменен от Здравко Илиев.

Двайсет минути по-късно резервата Марсиньо излезе очи в очи с чешкия страж, но не успя да го преодолее. Малко преди тази ситуация Мболи изби в корнер опасен изстрел с глава.

Така се стигна до 75-та минута, когато резултатът бе открит от Омар Косоко. Централният нападател на червените получи отличен извеждащ пас от Жереми Фо-Поре, преодоля вратаря и изпрати топката в чешката мрежа, с което осигури победата на своя тим.

С този успех армейците затвърдиха доброто си представяне от последните срещи. Първоначално те стартираха неубедително контролите в Турция срещу Жетису (0:0) и Адмира Вакер (0:1), но след това победиха с 2:1 датския Есберг, който е 1/16-финалист в Лига Европа и завършиха 2:2 с лидера в унгарското първенство Дебрецен.

ЦСКА - СЛАВИЯ (ПРАГА) 1:0