Дани Милушев - Владо Николов 13:14! Тулуза отнесе БГ Лион с 3:0

Националът Данаил Милушев спечели "българското дерби" от 18-ия кръг на френската Лига А, след като неговият Тулуза отнесе "българския" АСЮЛ Волей (Лион) с 3:0 (25:21, 25:16, 25:19).

Дани Милушев заби 13 точки (2 аса, 1 блок, 56% ефективност в атака) и имаше основен принос за успеха на Тулуза. Тибо Росар бе най-резултатен за домакините с 14 точки (1 ас, 2 блока), а Ваафути Тавана добави още 13 точки (1 ас, 5 блока).

Владимир Николов бе най-резултатен за Лион с 14 точки (41% ефективност в атака), а Теодор Салпаров игра цял мач на поста либеро и се отчете с 67% перфектно и 75% позитивно посрещане. Божидар Славев влезе като резерва във втората част и игра до края на мача, като записа 4 точки (1 блок). Христо Тодоров се появи в игра като резерва през втория гейм.

Поражението бе под №13 за тима воден от Силвано Пранди, което отново го върна на последното 14-то място с актив от 17 точки.

Тулуза записа победа №8 и се изкачи на 10-то място с актив от 22 точки.

В следващия 19 кръг Лион е домакин на Шомон на 14 февруари, а Тулуза е домакин на Бове.

ТУЛУЗА - ЛИОН 3:0 (25:21, 25:16, 25:19)

ТУЛУЗА: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ 13, Андре Луиз Радке 9, Тибо Росар 14, Тревор Клевено 7, Андре Елои 5, Ваафути Тавана 13 - Факундо Сантучи-либеро (Ромен Девезе 1, Дмитрий Валгенвиц)
Старши-треньор: Седрик Енар
ЛИОН: Куентин Жофроа 1, Марк МакГивърн 3, Симон Тишер 1, ВЛАДИМИР НИКОЛОВ 14, Туунте Ван Ланквелт 8, Михал Храздира - ТЕОДОР САЛПАРОВ-либеро (БОЖИДАР СЛАВЕВ 4, ХРИСТО ТОДОРОВ, Мартин Жамбон 2, Сърджан Ристич 4)
Старши-треньор:  Силвано Пранди.