Първа загуба за Ботев - руснаци от втора дивизия повалиха селекцията на Мъри (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) записа първа загуба в контролите преди пролетния дял. "Канарчетата" изиграха разочароващ мач срещу 11-ия във втора дивизия на Русия Енисей и отстъпиха с 1:2 в Паралимни. Виталий Галаиш откри в 16-ата минута, а Иванов удвои в 36-ата след грешка на Адам Страховяк. Юнес Хамза върна един гол от дузпа в 95-ата минута. Това е негово първо попадения за пловдивчани.

Бразилецът Вандер Виейра пък пропусна да се разпише от 11-метров удар в средата на второто полувреме. И двете отсъждания на съдията бяха спорни. Преди няколко "канарчетата" завършиха 0:0 с 14-ия в полското първенство Заглембе (Любин), където се подвизава Павел Виданов.

Наставникът Станимир Стоилов отново заложи на 4-4-2, като напред действаха Иван Цветков и Юнес Хамза. Тимът му обаче не се организира добре в тази постройка, като трудно стигаше до голови ситуации, а след детински грешки в защита допусна два гола.

На почивката Веселин Минев смени Артур Енрике, а Мъри върна тима в позната схема 4-2-3-1. Ботев заигра по-агресивно, а Ромарио и Луис Педро подсилиха атаката, но въпреки че играта се водеше в половината на руснаците, Половников спаси ударите към него.

Първите 60 минути бяха най-слабите на Ботев от началото на подготовката, а и новите попълнения не бяха на висота през днешната среща и така се стигна до първата загуба на Ботев (Пд), който има победа над Сион и равенства с Уфа и Заглембе в Кипър през 2014 година. До края на лагера остават още три контроли в които пловдивчани ще трябва да изчистат доста неща в играта си.

"Жълто-черните" стартираха на ниво срещата и владееха инициативата. В 16-ата минута обаче защитата им бе разкъсана от подаване в дълбочина, което намери Галаиш. Острието напредна необезпокояван и би покрай Адам Стаховяк за 0:1.

В 36-ата минута послкият вратар не отигра добре върната му от отбраната топка, Иванов се възползва от грешката и удвои преднината на втородивизионния руски тим.

Втората част започна добре за пловдивчани и само в рамките на 180 секунди Юнес Хамза имаше две възможности да се разпише. В 48-ата минута обаче негов изстрел бе блокиран от бранител в бяло, а малко след това топката излезе в аут след нов шут на нападателя. След това Хуан на два пъти не успя да направи преднината на руснаците класическа.

В 64-ата минута изстрел на Йордан Христов бе блокиран. Малко след това срещу Вандер бе извършено нарушение в наказателното поле. Съдията посочи бялата точка, но бразилецът изпълни много слабо и вратарят Половников спаси.

Десет минути преди края влезлият като резерва Ромарио Кортзорг стреля от фаул, но руският страж пак се намеси стабилно и не допусна попадение. В заключителните секунди "канарчетата" организираха много добра акция, при която Луис Педро проби отдясно и върна топката към вратарското поле, но шутът на Анисе прелетя над вратата.

Все пак дълбоко в добавеното време футболистите на Ботев стигнаха до гол. Хамза бе точен от дузпа за крайното 1:2, след като бе фаулиран от руски бранител.

БОТЕВ (ПД) - ЕНИСЕЙ 1:2

0:1 Галаиш (16)
0:2 Иванов (36)
1:2 Хамза (90+5)